Smd Led

Neden Led Aydınlatma ?

Tasarruf etmek ve çevreyi iyileştirmek ister misiniz? O halde LED’i seçmek basit bir seçimdir. LED lambaların mevcut prizlere takılması kolaydır ve hemen önemli tasarrufların keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

LED enerji açısından son derece verimlidir – Daha az ısı, daha fazla ışık, daha düşük maliyet

Aynı ışık çıkışı için daha az elektrik kullanın – geleneksel aydınlatmaya kıyasla %85 daha az elektrik ve CFL’ye kıyasla yaklaşık %18 daha az elektrik. Dünya genelinde elektriğin yaklaşık %20’si aydınlatmada tüketilmektedir. LED, enerji kullanımınız üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Işıkların daha uzun süre açık bırakıldığı güvenlik gibi alanlarda tasarruf gerçekten artıyor. Ortalama bir AB evinde 24 lamba noktası vardır ve neredeyse tamamı için bir LED alternatifi vardır. İşletmeler daha çevreci olurken büyük tasarruflar yapabilir.

İş için Harika

İş ve ticari kullanım için – LED’e geçiş büyük mali açıdan mantıklı.

  1. Daha düşük enerji maliyetleri – İşletmelerin her yıl birkaç bin pound tasarruf etmesine yardımcı oluyoruz. LED’in maliyeti düşerken, geri ödeme, lambalar için birkaç aydan LED paneller için yaklaşık 12-36 aya kadardır .
  2. Daha düşük bakım ve temizlik maliyetleri – Lamba veya tüp değişimi yok – LED paneller gibi öğelerin temizlenmesi floresan tüp panellere kıyasla çok daha kolaydır. Yüksek tavanlar için kiraz toplayıcılar gibi özel makinelere olan ihtiyaç azalır.
  3. Daha fazla satış mı? -Kötü aydınlatılmış alanları LED ile yükseltirken, ofislerdeki personel için daha iyi bir atmosfer bildiren müşterilerden geri bildirim aldık. Ayrıca, ürünler daha iyi aydınlatıldığından ve müşteriler mağazada daha fazla zaman geçirdiğinden, toptancılardan ve perakendecilerden gelen raporlar daha iyi satış rakamları içeriyor.

LED lambalar çok daha uzun süre dayanır – Daha da fazla tasarruf sağlar

Tipik olarak LED lambaların ömrü 25.000 saattir – bu, günde 3 saat kullanıldığında 22 yıldan fazladır. Ayrıca, filamansız LED lambalar daha sağlamdır. Bu, yedek lambalardan ve bina bakımından tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Geleneksel ampuller yaklaşık 1.000-2.000 saat (1-2 yıl) ve CFL yaklaşık 6.000 -15.000 saat (6 ila 13 yıl) dayanır. LED’in maliyeti son birkaç yılda düştü ve çoğu lamba için geri ödeme süresinin önemli ölçüde birkaç aya düşmesine neden oldu.

Bir odada 400 Watt mı kullanıyorsunuz? Sadece 52 Watt LED ile değiştirin!

Bir odanın tek bir 60W lambayla aydınlatıldığı günler geride kaldı. Oturma odalarında, yatak odalarında ve mutfaklarda – 8 veya daha fazla spot ışığı ile değiştirilmiştir. Her bir spot ışığı 35W veya 50W (Halojen) olabilir – bu da 400W’a kadar güç kullanımına yol açar. Güçlendirme LED lambalarıyla, aynı miktarda ışık için kullanılan enerji yalnızca 52W’a (lamba başına 6,5W) düşürülür. Enerji fiyatları görünüşte sadece artıyor – LED’e geçmek mantıklı.

En büyük tasarruf, LED Halojen veya geleneksel aydınlatmanın yerini aldığında görülür.

LED’ler iki şekilde tasarruf sağlar:

  • Lamba başına daha az enerji kullanımına bağlı olarak her yıl tasarruf edersiniz
  • LED lambalar 20 yıldan fazla dayanabildiğinden, daha az lamba kullanarak daha da fazla tasarruf edeceksiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir